پنج شنبه، 8/12/98 (سال توليد ملي)
به پايگاه ستاد تحول صنايع و معادن خوش آمديد.
   
نام کاربري:رمزعبور:
  
پرونده بنگاهعضويتراهنماارتباط با مادرباره ما
ايجاد صفحه جديدتنظيم اين صفحهتنظيم نماي درگاه
 در اين درگاه از مرورگر اينترنت اكسپلورر استفاده كنيد    اقدامات پيشنهادي براي كاهش هزينه هاي انرژي در صنعت    
صفحه اصلي
بهين ياب
تازه ها
مولدهاي برق
بازسازي و تكميل

   اخبار تحول صنايع و معادن   
سرپرست وزارت صنايع و معادن:صیانت از صنعت امسال جدى تر دنبال مى شودسرپرست وزارت صنايع و معادن:صيانت از صنعت امسال جدى تر دنبال مى شود
تاريخ: 05/04/1390

مهدي غضنفري گفت: طرح ها و پروژه هاي بزرگ، سرمايه گذاري و كار توسعه به قوت خود ادامه پيدا خواهد كرد اما امسال صيانت از صنعت را جدي تر دنبال خواهيم كرد

مهدي غضنفري گفت: اولويت ما بعد از اجراي طرح هدفمندي يارانه ها، صيانت از صنعت و توليد است كه به شكل هاي مختلف اين كار را انجام مي دهيم.
سرپرست وزارت صنايع و معادن در گفت وگوي اختصاصي با پايگاه اطلاع رساني دولت درباره مشكل كمبود نقدينگي در صنايع اظهار داشت: بلافاصله بعد از اجراي طرح هدفمندي يارانه ها، خط اعتبار انرژي در وزارت صنايع و معادن از منابع هدفمندي يارانه ها راه اندازي شد كه براي 23 رشته صنعتي كه بعدا به 25 رشته ارتقا پيدا كرد، ثبت نام انجام شد تا همه آنها از خط اعتبار انرژي استفاده كنند.
غضنفري افزود: معناي آن اين است كه اضافه قبوض برق و گاز و غيره كه بعد از هدفمندي يارانه ها متوجه صنايع شد، از طريق خط اعتباري انرژي پرداخت مي شود تا كمبود نقدينگي در صنعت كه مي توانست مشكل زا باشد، رفع شود.
وي تصريح كرد: اين روند همچنان ادامه پيدا مي كند. ساير اجزاي بسته حمايتي را نيز فعال خواهيم كرد تا صنايع بتوانند با تغيير فرآيندها و فناوري ها، مصرف انرژي را پايين بياورند.
سرپرست وزارت صنايع و معادن در ادامه گفت: صيانت از صنعت و توليد را به طور جدي در دستور كار قرار داده ايم. بخشي از اين طرح در قالب ستاد تسهيل انجام مي شود كه هر هفته سه نفر از معاونان وزارت صنايع و معادن در استان ها حضور پيدا مي كنند و با كمك استانداري ها، مجموع مشكلات صنعت در استان ها بررسي مي شود.
غضنفري خاطر نشان كرد: اولويت ما بعد از اجراي طرح هدفمندي يارانه ها، صيانت از صنعت و توليد است. به شكل هاي مختلف اين كار را انجام مي دهيم. البته طرح ها و پروژه هاي بزرگ، سرمايه گذاري و كار توسعه به قوت خود ادامه پيدا خواهد كرد اما امسال صيانت از صنعت را جدي تر دنبال خواهيم كرد.

اظهارنظر 
بازگشت