جمعه، 9/12/98 (سال توليد ملي)
به پايگاه ستاد تحول صنايع و معادن خوش آمديد.
   
نام کاربري:رمزعبور:
  
پرونده بنگاهعضويتراهنماارتباط با مادرباره ما
ايجاد صفحه جديدتنظيم اين صفحهتنظيم نماي درگاه
 در اين درگاه از مرورگر اينترنت اكسپلورر استفاده كنيد    اقدامات پيشنهادي براي كاهش هزينه هاي انرژي در صنعت    
صفحه اصلي
بهين ياب
تازه ها
مولدهاي برق
بازسازي و تكميل

   اخبار تحول صنايع و معادن   
رئيس جمهور در مراسم گراميداشت روز صنعت و معدن:تولید ?نندگان مجاهدین خط مقدم اعتلای ملت ایران هستندرئيس جمهور در مراسم گراميداشت روز صنعت و معدن:توليد كنندگان مجاهدين خط مقدم اعتلاي ملت ايران هستند
تاريخ: 12/04/1390

رئيس جمهور : اگر ملتي بهترين انديشه و فرهنگ را هم به دنيا معرفي كند اما در حوزه علم ، اقتصاد، توليد و تجارت جايگاه مناسبي نداشته باشد، انديشه و فرهنگ آن بدون پشتوانه خواهد ماند

رئيس جمهور با بيان اينكه اهالي صنعت و معدن كشورمان ستون هاي پايدار اقتصاد و اقتدار ملي هستند، خاطر نشان كرد: توليد كنندگان مجاهدين خط مقدم پيشرفت و اعتلاي ملت ايران هستند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت به نقل از پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري ،محمود احمدي‌نژاد قبل از ظهر امروز (شنبه) در مراسم گراميداشت روز صنعت و معدن توليد انديشه، فرهنگ و تمدن را پايه‌هاي رشد و پيشرفت هر كشوري دانست و گفت: بخش مهمي از اين انديشه و تمدن بايد در حوزه اقتصاد و توليد ظهور و بروز يابد، تا آن فرهنگ و تمدن متجلي شده و ماندگار شود.
رئيس جمهور افزود: اگر ملتي بهترين انديشه و فرهنگ را هم به دنيا معرفي كند اما در حوزه علم ، اقتصاد، توليد و تجارت جايگاه مناسبي نداشته باشد، انديشه و فرهنگ آن بدون پشتوانه خواهد ماند.
احمدي‌نژاد با تاكيد بر اينكه باور به ساختن ايران بايد محور فرهنگ عمومي و اراده ملي آحاد ملت باشد، اظهار داشت: ملتي كه بخواهد سرافراز و سعادتمند زندگي كرده و از منافع، امنيت ، عزت و حيثيت خود دفاع كند بايد در مسير پيشرفت و آباداني گام بردارد و اين مساله به ويژه در مورد ملت ايران كه حامل پيامي انساني و رهايي بخش است بيش از ديگران مهم مي باشد.
وي خاطر نشان كرد:‌ بالاترين و مهم ترين ماموريت ما و مقدس ترين مجاهدت و كار امروز ملت ايران تلاش براي پيشرفت و آباداني ايران اسلامي است، چرا كه اگر ملتي نتواند در اقتصاد و فرهنگ حرفي درطراز جهاني بزند طعم عزت و سرافرازي را نخواهد چشيد.
احمدي‌نژاد با بيان اينكه بخش مهمي از سياست دنيا را مناسبات اقتصادي و توان توليدي كشورها رقم مي زند، تاكيد كرد: بايد سرعت زير ساخت هاي كشور را تكميل كرده و سطح توان توليد كشور را ارتقاء دهيم تا بتوانيم علاوه بر تامين نيازهاي داخلي در بازار جهاني نيز به جايگاهي مناسب دست پيدا كنيم.
رئيس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه در 5 سال گذشته اقدامات گسترده و بزرگي در كشور انجام شده است، گفت: اقداماتي كه در چند سال اخير انجام شده از نظر كيفي و كمي شبيه معجزه است و توليدكنندگان و صنعتگران كشورمان در سخت‌ترين شرايط بالاترين دستاوردها را به دست آورده‌اند.
احمدي‌نژاد محصول تلاش توليدكنندگان و صنعتگران كشور را قابل مشاهده دانست و با تاكيد بر اينكه بحث درباره نتيجه كاري كه ملموس و در دسترس است، نيازي به مناقشه آماري ندارد،تصريح كرد: كساني كه تلاش دارند دستاوردهاي تلاش چند سال اخير ملت ايران را زير سوال ببرند در واقع به ساحت توليد و اهالي آن توهين مي‌كنند كه البته راه به جايي نخواهند برد.
وي افزود: امروز هيچ نيازي وجود ندارد كه به عرصه صنعت كشور عرضه شود و صنعتگران از توليد آن عاجز بوده و توان ساخت آن را نداشته باشند و اين نشان از رشد توان صنعت‌گران كشور دارد.
رئيس جمهور با اشاره به اينكه در سال 83 صادرات غيرنفتي كشور 7 ميليارد دلار بود كه كمتر از نيمي از آن مربوط به توليدات صنعتي بود، اظهار داشت: سال 89 حجم صادرات غيرنفتي كشور از مرز 32 ميليارد دلار عبور كرد كه بيش از 60 درصد آن مربوط به توليدات صنعتي بود و اين موفقيت‌ها حاصل تلاش توليدكنندگان و صنعتگران كشورمان است.
رئيس جمهور با اشاره به افزايش 4 برابري سرمايه‌گذاري در بخش توليد و افزايش حدود 6 برابري حجم صادرات غيرنفتي كشور گفت: زورگويان بين المللي و كساني كه از شنيدن آمارهاي پيشرفت ملت ايران خوشحال نمي شوند و تحريم‌هاي به قول خودشان فلج‌كننده عليه ملت ايران وضع كردند امروز بايد چشم باز كرده و ببينند كه برخلاف تصور آنها كه انتظار داشتند ملت ايران زير فشار تحريم ها كمر خم كند بيشترين دستاوردها را داشته و بي‌ترديد اگر آنها از بداخلاقي دست بردارند دست هاي پرتوان توليد كنندگان كشورمان قادر به رقم زدن رشدي ده ها برابر اين ميزان است.
احمدي‌نژاد با بيان اينكه در مدت اجراي قانون هدفمند سازي يارانه ها، بهترين رفتار، مديريت و كارآمدي در حوزه توليد بوقوع پيوست گفت: كساني كه استعداد، ظرفيت و ايمان ايرانيان را نمي شناسند و آن دسته از كساني كه آرزو داشتند ملت ايران در اين آزمايش بزرگ زمين بخورد، مي گفتند كه با اجراي اين قانون، توليد ايران حداقل 18 ماه متوقف خواهد شد اما امروز بر عكس آن پيش‌بيني‌ها شاهد رشد توليد از نظر كيفي و كمي هستيم.
رئيس جمهور با اشاره به اينكه در سال گذشته با وجود بلوكه شدن 20 درصد از درآمد نفت در صندوق توسعه ملي كه براي اولين بار در تاريخ كشور رخ داد، اقتصاد كشور با مديريت دولت اگر چه به سختي اما به خوبي اداره شد، اظهار داشت: سال گذشته با وجود چنين شرايطي بيشترين اعتبارات عمراني در تاريخ كشور تخصيص يافت و آمار توليد ، رشد خوبي داشت و همه اينها به همت توليد كنندگاني بود كه آستين بالا زدند تا در قالب توليد، نام ايران را در دنيا مطرح و سرافراز كنند.
احمدي‌نژاد در ادامه تصريح كرد: دولت چند سال است براي تسهيل ورود منابع بانكي به عرصه توليد تلاش مي كند و امسال به لطف خدا دو كار اصلاح سيستم و ساختار بانكي و استفاده از منابع صندوق توسعه ملي را در اين راستا انجام خواهد داد.
رئيس جمهور با بيان اينكه يك سوم منابع صندوق توسعه ملي به صورت مستقيم به بخش صنعت اختصاص يافته است، گفت: بررسي نحوه تخصيص منابع صندوق توسعه نشان مي‌دهد كه از دو سوم ديگر منابع اين صندوق نيز بخش عمده آن در نهايت به بخش صنعت هدايت خواهد شد چرا كه بخش هاي كشاورزي و خدمات نيز براي گردش چرخ خود به پشتيباني صنعت احتياج دارند.
احمدي‌نژاد نرخ سود تسهيلات صندوق توسعه ملي را 2 درصد اعلام كرد و افزود: در هيات امناي صندوق توسعه ملي، سياست هايي به تصويب رسيد تا به واسطه آن از طريق نحوه تخصيص اعتبارات اين صندوق، بخشي از اعتبارات بانك ها نيز مديريت شده و بعد از تلفيق با منابع صندوق توسعه ملي با سود پايين تر در اختيار توليد كنندگان قرار گيرد.
رئيس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه سال گذشته در بخش ايجاد اشتغال يك ركورد تاريخي به ثبت رسيد، اظهار داشت : متاسفانه بداخلاقي هايي در اين زمينه نسبت به نتايج تلاش صنعت‌گران و دولت انجام شد و در حالي كه وزير كار بارها اعلام مي‌كرد كه تمام يك ميليون و 600 هزار شغل ايجاد شده داراي شناسنامه و قابل رهگيري است كسي به اين گفته ها توجه نكرد و فقط سعي داشتند اين آمار را مخدوش كنند كه هيچ كجاي دنيا چنين كاري سابقه ندارد.
احمدي‌نژاد در پايان با مفيد و موثر خواندن ادغام وزارتخانه ها از جمله وزارت صنايع و بازرگاني تصريح كرد: اين ادغام ها سرعت توليد را افزايش داده و با ادغام اين دو وزارتخانه از ورود كالاهاي بي كيفيت كه مخل رشد توليد در كشور است نيز جلوگيري خواهد شد.

اظهارنظر 
بازگشت