پنج شنبه، 8/12/98 (سال توليد ملي)
به پايگاه ستاد تحول صنايع و معادن خوش آمديد.
   
نام کاربري:رمزعبور:
  
پرونده بنگاهعضويتراهنماارتباط با مادرباره ما
ايجاد صفحه جديدتنظيم اين صفحهتنظيم نماي درگاه
 در اين درگاه از مرورگر اينترنت اكسپلورر استفاده كنيد    اقدامات پيشنهادي براي كاهش هزينه هاي انرژي در صنعت    
صفحه اصلي
بهين ياب
تازه ها
مولدهاي برق
بازسازي و تكميل

   اخبار تحول صنايع و معادن   
دكترغضنفري خبر داد: تعيين اعتبار فاز دوم حمايتي صنايع/ تغيير در نحوه حمايت از برخي صنايع دكترغضنفري خبر داد: تعيين اعتبار فاز دوم حمايتي صنايع/ تغيير در نحوه حمايت از برخي صنايع
تاريخ: 16/05/1390
وزير صنعت، معدن و تجارت از اختصاص اعتبار 3 هزار ميليارد ريالي  براي فاز دوم حمايت دولت از صنايع در راستاي هدفمندي يارانه‌ها خبر داد و گفت: شيوه حمايت از آجر، سيمان و فولاد تغيير كرد.

به گزارش شاتا به نقل از خبرگزاري مهر مهدي غضنفري گفت: كل اعتبارات بسته دوم حمايتي تا پايان سال 3 هزار ميليارد ريال  است، اين درحالي است كه حداكثر سهم هر پروژه بازسازي در صنايع كوچك، 150 ميليون تومان است كه بر اين اساس، 2 هزار واحد صنعتي نيز ثبت نام كرده‌اند.
وزير صنعت، معدن و تجارت افزود: 3 هزار ميليارد ريال نيز براي افزايش بهره‌وري و بازسازي بنگاههاي بزرگ در نظر گرفته شده است كه در كنار آن، البته احداث نيروگاههاي توليد پراكنده در كنار واحدهاي صنعتي نيز مشمول استفاده از اين اعتبار مي‌شود.
وي تصريح كرد: درباره خط اعتبار انرژي كه در بسته شمار يك حمايتي مورد تاكيد قرار گرفته است، 1000 ميليارد تومان تا به حال وام پرداخت شده است، البته به تدريج كه واحدهاي دريافت كننده وام، تسهيلات خود را بازپرداخت مي‌كنند، سرمايه در گردش ايجاد شده مجدد به واحدهاي جديد متقاضي ارايه مي‌شود.
به گفته غضنفري، استفاده از خط اعتبار انرژي براي 25 رشته صنعتي در نظر گرفته شده بود كه بعد از بررسي مجدد، سيمان، آجر و فولاد از اين خط اعتبار انرژي حذف شدند و شكل حمايت آنها تغيير كرد.
وي در توضيح اين مطلب خاطرنشان كرد: در مورد سيمان، با افزايش قيمت موافقت شد و در مورد آجر نيز ارايه كمك بلاعوض به مازوت و نفت كوره در حال اجرايي شدن است.

اظهارنظر 
بازگشت