جمعه، 9/12/98 (سال توليد ملي)
به پايگاه ستاد تحول صنايع و معادن خوش آمديد.
   
نام کاربري:رمزعبور:
  
پرونده بنگاهعضويتراهنماارتباط با مادرباره ما
ايجاد صفحه جديدتنظيم اين صفحهتنظيم نماي درگاه
 در اين درگاه از مرورگر اينترنت اكسپلورر استفاده كنيد    اقدامات پيشنهادي براي كاهش هزينه هاي انرژي در صنعت    
صفحه اصلي
بهين ياب
تازه ها
مولدهاي برق
بازسازي و تكميل

   اخبار تحول صنايع و معادن   
وزير صنعت، معدن و تجارت:هيچ درخواست افزايش قيمتي بدون تائيد سازمان حمايت پذيرفتني نيستوزير صنعت، معدن و تجارت:هيچ درخواست افزايش قيمتي بدون تائيد سازمان حمايت پذيرفتني نيست
تاريخ: 26/05/1390

وزير صنعت، معدن و تجارت اعلام كرد: هيچ افزايش قيمتي از سوي بخش‌هاي مختلف توليد پذيرفته نيست، مگر اينكه سازمان حمايت مصرف‌كنندگان و توليد‌كنندگان آن را تائيد كند.

به گزارش شبكه اطلاع‌رساني توليد و تجارت ايران (شاتا)، مهدي غضنفري در جمع توليدكنندگان قطعات و مجموعه‌هاي خودرو درباره قيمت‌گذاري در بازار، با بيان اين جمله كه اگر در مواقعي قيمت‌ها از محدوده قابل قبول خارج شود، حاكميت مجبور به دخالت است تا به حالت طبيعي بازگرداند، گفت: اما اين دخالت بايد حداقلي باشد.
وي درعين حال تاكيد كرد: دولت به دنبال دخالت حداقلي بر قيمت‌گذاري است و تا آنجا كه ممكن است بايد توسط انجمن‌ها، تشكل‌ها و براساس سازوكار بازار تعيين شود.

استراتژي مديريت بازار تثبيت قيمت نيست
غضنفري همچنين گفت كه استراتژي وزارت صنعت، معدن و تجارت در مديريت بازار تثبيت قيمت‌ها نيست.
وزير صنعت، معدن و تجارت در باره محدوده قيمت‌ها گفت: اگر قيمت‌ها پايين‌تر از حد منطقي باشد همچون قيمت برخي محصولات كشاورزي دولت با خريد تضميني به كمك توليدكننده مي‌آيد و اما اگر بالاتر از ميزان منطقي باشد دولت از ابزارهاي ديگري همچون تعرفه و يا سيستم‌هاي تعزيراتي براي كنترل قيمت‌ها بهره مي‌برد.
وي تصريح كرد: دولت هيچ علاقه‌اي به دستوري عمل كردن و ديكته قيمت‌ها به توليدكنندگان ندارد و هيچگاه راضي به اين موضوع نيست كه توليدكننده متضرر شود .
وزير صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره براينكه اخيرا قيمت برخي توليدات به دليل ادله‌هاي منطقي و مستدل ارائه‌شده از سوي توليدكنندگان به سازمان حمايت مصرف‌كنندگان و توليدكنندگان پذيرفته شده، افزود: اين رويكرد به معناي آن است كه مدل تثبيت قيمت‌ها در كل اقتصاد از جمله پتروشيمي، صنايع غذايي، صنايع فلزي و غيرفلزي و غيره مورد پذيرش نيست.

قدرداني از همراهي توليد‌كنندگان و اصناف با دولت
وزير صنعت، معدن و تجارت با تقدير از توليد كنندگان و اصناف كه سال گذشته دولت را براي اجراي موفق قانون هدفمندي يارانه‌ها كمك كردند و حاشيه سود خود را كاهش دادند، گفت: اين گروه‌ها به نحو شايسته‌اي دولت را ياري كردند.

اظهارنظر 
بازگشت