شنبه، 30/6/98 (سال توليد ملي)
به پايگاه ستاد تحول صنايع و معادن خوش آمديد.
   
نام کاربري:رمزعبور:
  
پرونده بنگاهعضويتراهنماارتباط با مادرباره ما
ايجاد صفحه جديدتنظيم اين صفحهتنظيم نماي درگاه
 
صفحه اصلي
تازه ها
مولدهاي برق
بازسازي و تكميل
بهين ياب

   سامانه توليد و مصرف   

آخرين ويرايش: 09/08/1388
[-STARTPAGE-]
 
 

محدود سازی فرآیندها و محصولات آتی

 

واحدهای صنعتی و معدنی موجود بر مبنای مقررات قبلی اقدام به سرمایه گذاری کرده اند. بنابراین  نحوه اجرای استانداردها باید بگونه ای باشد که فرآیندهای موجود فرصت کافی برای بازسازی یا تکمیل داشته باشند تا آسیب پذیری آنها به حداقل برسد. اما برای فرایندها یا محصولاتی که از این پس راه اندازی یا تولید می شوند می توان مقررات سخت گیرانه تری را اعمال نمود.

با این رویکرد، احداث خطوط تولید جدید باید منطبق بر استانداردهای فرایند باشند. همچنین معیار مصرف انرژي و نحوه تغيير آن بايد بگونه اي باشد که محصولات در حال توليد در بازه A تا G (رتبه هاي مجاز به توليد) جاي گيرند و براي توليد محصولات آتي مقرراتي وضع شود که توليد رتبه E و پايين تر مجاز نباشد.

مصوبات مرتبط با اهداف مذکور عبارتند از:

  •   مصوبه وزیر صنایع و معادن: از تاريخ ابلاغ اين مصوبه سازمان های صنایع و معادن استانها موظفند در هنگام صدور جواز تاسیس استانداردهای مصرف انرژی در فرآیند تولید را به متقاضی اعلام نموده و وی را ملزم به رعایت این استانداردها در طراحی و اجرای قرآیند تولید نمایند. صدور پروانه بهره برداری منوط به رعایت استانداردهای مذکور می باشد. (شماره 43835/60 تاریخ 16/2/1388)

  • مصوبه وزیر صنایع و معادن: از تاريخ ابلاغ این مصوبه طرح های جدید تولیدی که استاندارد مصرف انرژي براي محصولات آنها اجباری شده و رتبه انرژي E و پايين تر دارند، دارای اولویت محسوب نمی شوند. (شماره 43835/60 تاریخ 16/2/1388)

 

 اظهارنظر  پرسش

 
 
[-ENDPAGE-]
ارسال به دوستان
اطلاعات اختصاصيطرح تحول اقتصادي در صنعت و معدنrootاطلاعات عمومي بازسازي و تكميلاطلاعات عمومي نان صنعتيسامانه توليد و مصرفrootراهنمااطلاعات عمومي مولدهاي برقارتباط با ماراهنماي درگاهتجهيزات صنعتيفلزاتكاني هاي غير فلزيمواد غذائيلاستيكنساجيچوب و كاغذراهنماي فرايند افزايش كارايي انرژي واحد توليديراهنماي فرآيند احداث مولد مقياس كوچكگزارش عملكرد سازمان هابسته حمايتيقيمت گذاري انرژي (برق، گاز و سوخت مايع)برنامه هاي بهره وريبرنامه هاي جبرانيپرسش هاي متداولدريافت فايل هاانرژيffffفولادريخته گريآلومينيومراهنماي مديرانffffكمپرسورالكتروموتورديگ بخارفنبازيافت گرما از توليد برقتوليد برق از بازيافت گرماتوليد برق از فشار گازسيمانكاشي و سراميكشيشهآجرقند و شكرشيربازسازي و يا تكميل فرايند توليدافزايش عرضه محصولات بهينهجايگزيني خط توليدتامين انرژيمحدود سازي فرآيندها و محصولات آتيبرقمولدهاي پر بازدهتوليد پراكنده برقگسترش مولدهاي تركيبيتوجيه اقتصادي توليد تركيبيسياستهاي حمايتياطلاعات تماسسامانه هاي نرم افزاريتبادل فايلالكتروموتورهاكوره هاكمپرسورهاگرمايش و سرمايشرشته فعاليت هاتوليد و مصرف نانكارخانجات آردنان سالمفناوري‌ ها و استانداردهامصرف انرژي براي تهيه نانروش شناسايي محصولات بهينهليست اوليه محصولات شناسايي شدهبدون عنوانبرنامه راهبردي صنعت و معدن