دوشنبه، 5/1/98 (سال توليد ملي)
به پايگاه ستاد تحول صنايع و معادن خوش آمديد.
   
نام کاربري:رمزعبور:
  
پرونده بنگاهعضويتراهنماارتباط با مادرباره ما
ايجاد صفحه جديدتنظيم اين صفحهتنظيم نماي درگاه
 
صفحه اصلي
تازه ها
مولدهاي برق
بازسازي و تكميل
بهين ياب

   اطلاعات عمومي مولدهاي برق   

وضعيت مولدهاي تركيبي برق و گرما در دنيا وضعيت مولدهاي تركيبي برق و گرما در ايران 
آخرين ويرايش: 13/05/1389
[-STARTPAGE-]

 

 

 وضعيت مولدهاي تركيبي برق و گرما در ايران

 


موضوع مولدهاي برق پربازده و يا به تعبير خلاصه تر آن CHP به طور جدي نزديك به يك سال و نيم است كه مطرح شده است. موضوع CHP  آنقدر جدي شده است كه در دو وزارتخانه صنايع و معادن و نيرو دستورالعملهايي براي احداث، بهره برداري و نحوه ارائه تسهيلات و مشوقها براي آن تدوين شده است. البته وزارت نفت و وزارت جهاد كشاورزي نيز مطالعاتي داشته اند. كه ان شاءالله منجر به اقدامات عملي براي گسترش اين پروژه شود.
از جمله دلايل استقبال دولت جمهوري اسلامي از اين پروژه خاص را مي توان لزوم تغيير ساختار در توليد نيروي برق، پربازده بودن آن و عدم اتلاف انرژي در انتقال و توزيع، حركت در جهت خصوصي سازي و كوچك كردن دولت نام برد.
در سال 88 بنا به دستورالعملي كه توسط وزير محترم صنايع و معادن ابلاغ گرديده 100مگا وات برنامه ريزي شده بود كه 84 مگا وات آن عملياتي گرديد. همچنين در سال 89 نيز كه در آن بسر  مي بريم توليد 2000مگاوات از طريق CHP برنامه ريزي گرديده است.


 اظهارنظر  پرسش

[-ENDPAGE-]
ارسال به دوستان
rootطرح تحول اقتصادي در صنعت و معدناطلاعات اختصاصيrootاطلاعات عمومي بازسازي و تكميلاطلاعات عمومي نان صنعتيسامانه توليد و مصرفراهنمااطلاعات عمومي مولدهاي برقارتباط با ماراهنماي درگاهتجهيزات صنعتيفلزاتكاني هاي غير فلزيمواد غذائيلاستيكنساجيچوب و كاغذگزارش عملكرد سازمان هاراهنماي فرايند افزايش كارايي انرژي واحد توليديراهنماي فرآيند احداث مولد مقياس كوچكبسته حمايتيقيمت گذاري انرژي (برق، گاز و سوخت مايع)برنامه هاي بهره وريبرنامه هاي جبرانيپرسش هاي متداولدريافت فايل هاانرژيمحصولات - فرايندهافولادريخته گريآلومينيومراهنماي مديرانكمپرسورالكتروموتورپمپديگ بخارفنبازيافت گرما از توليد برقتوليد برق از بازيافت گرماتوليد برق از فشار گازسيمانكاشي و سراميكشيشهآجرقند و شكرشيربازسازي و يا تكميل فرايند توليدافزايش عرضه محصولات بهينهتامين انرژيجايگزيني خط توليدمحدود سازي فرآيندها و محصولات آتيبرقمولدهاي پر بازدهتوليد پراكنده برقگسترش مولدهاي تركيبيتوجيه اقتصادي توليد تركيبيسياستهاي حمايتياطلاعات تماسسامانه هاي نرم افزاريتبادل فايلالكتروموتورهاكوره هاكمپرسورهاگرمايش و سرمايشرشته فعاليت هاتوليد و مصرف نانكارخانجات آردنان سالمفناوري‌ ها و استانداردهامصرف انرژي براي تهيه نانروش شناسايي محصولات بهينهليست اوليه محصولات شناسايي شدهبدون عنوانبرنامه راهبردي صنعت و معدن