پنج شنبه، 6/9/99 (سال توليد ملي)
به پايگاه ستاد تحول صنايع و معادن خوش آمديد.
   
نام کاربري:رمزعبور:
  
پرونده بنگاهعضويتراهنماارتباط با مادرباره ما
ايجاد صفحه جديدتنظيم اين صفحهتنظيم نماي درگاه
 در اين درگاه از مرورگر اينترنت اكسپلورر استفاده كنيد    اقدامات پيشنهادي براي كاهش هزينه هاي انرژي در صنعت    
صفحه اصلي
بهين ياب
تازه ها
مولدهاي برق
بازسازي و تكميل

   اخبار تحول صنايع و معادن   
جذب سرمايه بخش خصوصي در اولويتجذب سرمايه بخش خصوصي در اولويت
تاريخ: 26/04/1391
معاون برنامه‌ريزي وزير صنعت، معدن و تجارت به رويكرد اصلي اين وزارتخانه در بخش معدن اشاره كرد و گفت: جذب سرمايه بخش خصوصي براي فعاليت‌هاي مختلف معدني در اولويت قرار دارد.

سيد رضا فاطمي امين افزود: فعاليت در اكتشافات پايه و جمع‌آوري اطلاعات زمين‌شناسي پايه نيز از ديگر برنامه هاي وزارت صنعت،معدن و تجارت براي توسعه بخش معدن است؛ چرا‌كه اين حوزه پرخطر است و سرمايه‌گذاران بدون رفع مخاطره‌هاي موجود حاضر به فعاليت در اين بخش نمي‌شوند.

 

وي ادامه داد: انجام كارهاي زير‌ساختي همچون انتقال گاز، برق، ساخت جاده و اجراي پروژه‌هاي تجهيز معادن از ديگر كمك‌هاي فني و اعتباري اين وزارتخانه در راستاي توسعه بخش معدن محسوب مي‌شود.

 

فاطمي‌امين تصريح كرد: بخش معدن نيازمند ايجاد محيطي مناسب براي جذب سرمايه‌گذاري در بخش‌هاي مختلف است و اين به آن معناست كه بايد حلقه‌هاي مفقوده زنجيره معدن را تكميل كنيم و تقاضا براي برخي مواد معدني نادر كه در صنايع پيشرفته و خودرو استفاده مي‌شوند، افزايش يابد.

 

معاون برنامه‌ريزي وزير صنعت، معدن و تجارت در‌خصوص سهم معدن در تحقق شعار توليد ملي نيز گفت: معدن و صنايع معدني به هم پيوسته هستند و نمي‌توان معدنكاري قوي داشت، بدون اين‌كه صنايع معدني توانمند در كشور وجود داشته باشد.

 

وي ادامه داد: هم‌اكنون در تمام صنايع انرژي‌بر معدني به جز فولاد به ظرفيت نهايي رسيده‌ايم و در صنايع شيشه، كاشي، سراميك و سيمان بيش از نياز داخل توليد و بخشي از آن صادر مي‌شود.

 

فاطمي‌امين تصريح كرد: براي رسيدن ظرفيت توليد فولاد به ۴۵ ميليون تن در افق ۱۴۰۴ و قطع وابستگي به واردات كنوني شش ميليون تن نياز به برنامه‌ريزي و اجراي طرح‌هاي نيمه‌تمام فولادي داريم.

 

وي با بيان اينكه هنوز جاي كار زيادي در بخش معدن وجود دارد، گفت: بايد سرمايه‌گذاري در اكتشاف و بهره‌برداري در حوزه عناصر نادر، فلزات گرانبها، منيزيم و مواد معدني مورد استفاده در خودروسازي و صنايع پيشرفته توسعه يابد. 

 

اظهارنظر 
بازگشت